• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

W niedzielę, 21 maja do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10 zaproszone są wszystkie dzieci z Tarnowa i diecezji tarnowskiej.

 

 

 

 

O godzinie 15:00 już po raz siódmy rozpocznie się Misyjne Święto Dzieci, czyli największe w okolicy świętowanie dnia dziecka w wymiarze misyjnym. 

 

„Jak co roku – dobra zabawa i mnóstwo śmiechu gwarantowane. Drodzy rodzice, dziadkowie, opiekunowie wszelkich grup parafialnych, nauczyciele – zabierzcie swoje pociechy i przybywajcie do Tarnowa. To niezwykłe święto ukazuje dzieciom w jakich warunkach żyją ich rówieśnicy, tym samym poszerzając ich horyzonty i uwrażliwiając na potrzeby innych” – mówi Gabriela Pyzia,  rzecznik prasowy Misyjnego Święta Dzieci.

 

Główną atrakcją jest udział w konkurencjach, zdobywając sprawności do „Indeksu małego misjonarza”. Dzieci muszą zmierzyć się z przeprawą przez afrykański busz, łowieniem ryb w basenie, noszeniem miski na głowie, a także skakaniem na kangurze, oswajaniem lwa i żyrafy, czy własnoręcznym tworzeniem kolorowej biżuterii. Ponadto uczniowie tarnowskich szkół będą malować dzieciom twarze i wykonywać fryzury, a animatorzy poprowadzą zabawy z chustą i tańce integracyjne. Będzie też okazja do spróbowania afrykańskiego „chlebka”, nabycia pamiątek z krajów misyjnych oraz babeczek na osłodę podczas kiermaszu ciast.

 

„Odwiedzą nas również dwie misjonarki, które podzielą się swoimi doświadczeniami posługi w szpitalu w samym środku buszu. Już po raz trzeci odbędzie się także Godzina Misyjnych Talentów, podczas której najmłodsi będą mogli zaprezentować na scenie swoje różnorakie umiejętności’ – dodaje przedstawicielka Inicjatywy Młodzi Misjom. Chętni mogą się zgłaszać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w wiadomości prosimy podać imię i nazwisko małego artysty oraz repertuar, który zaprezentuje).

 

Organizatorem spotkania we współpracy z tarnowskimi szkołami jest grupa młodych ludzi, których połączyła miłość do misji. Zrzeszeni w stowarzyszeniu „Inicjatywa Młodzi Misjom” już od 11 lat angażują się w pomoc misjonarzom pochodzącym z diecezji tarnowskiej. Młodzi wspierają ich działalność ewangelizacyjną, a także prowadzone przez nich dzieła charytatywne.  Prowadzą spotkania, głównie z dziećmi, na których starają się uwrażliwić najmłodszych na potrzeby innych, wzbudzić w nich troskę o świat i drugiego człowieka. „ Za działalnością animacyjną idzie też konkretna pomoc materialna –wysłaliśmy kilka kontenerów, z których dary posłużyły placówkom szpitalnym i szkołom w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie” – podkreśla ks. Piotr Boraca, asystent kościelny Stowarzyszenia.

 

Ponadto organizowane są miesięczne staże misyjne. W tym roku szkolnym młodzi postanowili przenieść uwagę na inny kontynent. W maleńkiej wiosce w centrum brazylijskiej krainy Amazonii od lat funkcjonuje świetlica parafialna, w której najmłodsi znajdują schronienie, posiłek i możliwość rozwoju. Dzięki realizacji tegorocznego projektu o nazwie „Misja Amazonia”, udało się zebrać środki finansowe na zakup nagłośnienia oraz budowę zaplecza kuchennego w tej świetlicy, którą prowadzi tarnowski misjonarz – ks. Kazimierz Skórski. 

 

Napisane przez inf. prasowa Inicjatywa Młodzi Misjom

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1