Podczas wizyty w Czadzie, Biskup Tarnowski konsekrował kościół w Ndżamenie dedykowany Bożemu Miłosierdziu, w miejscowości Bakara odwiedził międzydiecezjalne seminarium duchowne dla całego Czadu.

Biskup był też w szpitalu w Ndżamenie, a także odwiedził misje parafii Bousso, gdzie bierzmował 60 osób.  Ponadto w siedzibie episkopatu Czadu, spotkał się z miejscowymi biskupami. Bp Lai, Miguel Sebastian Martinez poprosił Biskupa Tarnowskiego o kolejnych księży z diecezji tarnowskiej.

Msza św. w parafii katedralnej Ndżameny zakończyła wizytę Biskupa Tarnowskiego w Czadzie. Do przewodniczenia Eucharystii, bp Andrzej Jeż został zaproszony przez miejscowego arcybiskupa podczas spotkania w siedzibie Episkopatu Czadu. Msza św. jednak sprawowana była nie w samej katedrze. Z powodu remontu trwającego od prawie czterech lat wierni gromadzą się w specjalnym dużym namiocie, który został postawiony i sfinansowany przez prezydenta Czadu.

Bp Andrzej Jeż mówił wiernym o zaangażowaniu misyjnym w Afryce Kościoła tarnowskiego, zwłaszcza w Czadzie. W tym kraju księża tarnowscy głoszą nieprzerwanie Ewangelię od 20 lat. Kaznodzieja wspomniał, że to zaangażowanie na afrykańskiej ziemi ma swoją pieczęć w postaci męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, która jest wyzwaniem nie tylko dla Kościoła tarnowskiego, ale również tego na czadyjskiej ziemi. „Wzywa ona bowiem do mężnego i niezależnego od okoliczności trwania przy Chrystusie i świadczenia o Nim” – dodał.

W Czadzie Ewangelię głosi trzech tarnowskich kapłanów: Stanisław Worwa, Paweł Tabiś i Piotr Skraba.

Bp Jeż w episkopacie Czadu

Biskup Tarnowski udzielił sakramentu bierzmowania w Bousso