II Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w całym Kościele jako Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

W ten szczególny dzień "oczyma duszy wpatrujemy się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielekroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny" (Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest równocześnie patronalnym Świętem Caritas. Każdego roku Caritas Diecezji Tarnowskiej, a więc pracownicy placówek prowadzonych przez naszą Caritas oraz wolontariusze Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas dziękują za dar Bożego Miłosierdzia, za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących i wspierających akcje charytatywne.

To także dzień szczególnej modlitwy w intencji ubogich, chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych, samotnych i starszych.

Uczestniczący w Święcie Caritas odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie biorą udział w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Biskupa. W obecnym roku diecezjalna uroczystość zewnętrzna odbędzie się w sobotę w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpi wręczenie listów dziękczynnych, sygnowanych przez Biskupa Tarnowskiego oraz statuetek „Misericors” osobom i instytucjom zgłoszonym przez dyrektorów placówek, księży proboszczów czy dyrektorów szkół do wyróżnienia; osobom szczególnie zaangażowanym w działalność charytatywną oraz wspierającym tę działalność sponsorom i ofiarodawcom.

Diecezjalna uroczystość z okazji Święta Caritas, odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 10.15 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Zachęcamy parafian do udziału w tej uroczystości.

Dziękujemy członkom naszej Caritas za opiekę nad ubogimi, za przedświąteczną akcję charytatywną na rzecz najuboższych oraz wiele innych akcji i zachęcamy do dalszej posługi.

Dziękujemy także właścicielom sklepów za umożliwienie zbiórki darów oraz tym wszystkim, którzy składają w ciągu roku, a zwłaszcza przed świętami ofiary i dary dla ubogich. Wielkie Bóg zapłać!