Jest dniem spoczynku Pana Jezusa w Grobie. W dniu tym nie odprawia się Mszy św. ani innych nabożeństw aż do Wigilii Paschalnej.

Przez cały dzień, wierni nawiedzają Grób Pański i czuwają na modlitwie, pamiętając, że jest tam obecny pod osłoną chleba Uwielbiony i Zmartwychwstały Pan. W tym dniu tradycyjnie święci się pokarmy.

Przez cały dzień w naszym kościele trwa indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim. Zachęcamy, aby wierni, w miarę możliwości, zachowali abstynencję także w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy św. Wigilii Paschalnej.

Święcenie pokarmów odbędzie się w godzinach: 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00. Kościół będzie otwarty od godziny 6.00. O godzinie 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego.

O godz. 19.00 – OBRZĘDY WIGILII PASCHALNEJ. Obrzędy te obejmują: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Mszę Świętą Wigilii Paschalnej. Na Mszę św. prosimy przynieść świece. Za odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas obrzędów Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.