W grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia ukazał się, nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK, pierwszy numer nowego katolickiego pisma dla dzieci MAŁY PROMYCZEK.

Nie trzeba chyba przypominać, że wydawnictwo Promyczek nieprzerwanie od 25 lat wydaje z powodzeniem miesięcznik dla dzieci Promyczek Dobra. Skąd w takim razie pomysł na nowy tytuł?

Ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa oraz redaktor naczelny obu miesięczników zauważa, że większość propozycji czytelniczych wśród prasy katolickiej kierowana jest do odbiorcy umiejącego już czytać. Aby wychowywać nowe pokolenia potrzebujemy narzędzi, które będą dostosowane do wieku odbiorcy, tym bardziej, że małe dzieci są wrażliwe i z wielką ufnością przyjmują treści jakimi je karmimy. MAŁY PROMYCZEK jest właśnie odpowiedzią- aby zaproponować najmłodszym dzieciom wartościowe i bezpieczne treści, które będą otwierać je na Boga oraz będą wspierały ich rozwój.

W Małym Promyczku znajdziemy zatem łamigłówki i zadania dostosowane do wieku 3-6 lat, historyjki obrazkowe czy ciekawe zagadki. Natomiast na ostatniej stronie zagościła rubryka zatytułowana „Słowo do rodziców”, gdzie znajdziemy artykuły o wychowaniu dziecka przygotowywane przez specjalistę. Dużą atrakcją nowego pisma są niewątpliwe dołączane materiały do prac manualnych czy też ciekawe gry: kartonowa szopka do składania, kalendarz z naklejkami czy laurki 3D. Dołączane gadżety są tak przemyślane aby zaangażować do zabawy rodzica z dzieckiem, a wspólnie spędzony czas nad pracą umacniał ich więzi i dawał dziecku poczucie bezpieczeństwa.

W Nowym Roku życzymy MAŁEMU PROMYCZKOWI powodzenia i szerokiego grona małych czytelników. Nowy miesięcznik można zakupić w siedzibie wydawnictwa (Plac Kolegiacki 4, Nowy Sącz) lub poprzez sklep internetowy www.sklep.promyczek.pl Pierwsze numery trafiły również do większości parafii naszej diecezji.

Napisane przez Promyczek