26 grudnia 2016 r. na Mszy św. o godz. 9.30 przeżywaliśmy w naszej parafii posłanie 14 grup Kolędników Misyjnych.

Przez dwa dni  57 dzieci ze Szkoły Podstawowej, 1  uczeń z Gimnazjum  oraz 7 uczniów Liceum  głosiło radosną nowinę o Bożym Narodzeniu, a zebrane ofiary  w kwocie 8.780 zł zostały przekazane na cele misyjne.  Mimo, iż 12 dzieci z różnych powodów nie dotarło na kolędowanie, to nie przeszkodziło, by  zaplanowane 14 grup objęło wcześniej wyznaczone rejony.

To ważne wydarzenie w życiu młodych chrześcijan, które długo wspominają. Doświadczenia, które zdobywają i którymi się dzielą są bardzo różne - jak to bywa w życiu prawdziwych misjonarzy.  Otóż jedni z radością, a nawet wzruszeniem przyjęli małych kolędników obdarowując nie tylko datkami na misje, ale również słodyczami, owocami  a nawet częstując herbatką czy obiadem . Inni zaś okazali się niewrażliwi na potrzeby misji i dzieci doświadczyły odrzucenia.

Zaangażowanie i zapał dzieci i młodzieży, często mimo niekorzystnej pogody, są świadectwem ich ofiarności i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.

To dzieło Misyjnej Kolędy nie odbyłoby się bez zaangażowania dorosłych, dlatego serdecznie dziękuję rodzicom, którzy towarzyszyli i wspierali swoje dzieci w misyjnym trudzie.

Autor tekstu: s. Agata Kołek