Już po raz kolejny tarnowska i sądecka Policja wspólnie z Caritas Diecezji Tarnowskiej podjęła działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym.

2 tysiące elementów odblaskowych ufundowanych przez Caritas trafi w najbliższym czasie do osób zamieszkujących teren powiatu tarnowskiego, sprawiając by byli oni lepiej widoczni dla mijających ich na drogach pojazdów. Odblaski są rozdawane w miejscowościach gdzie doszło do wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcją objęto łącznie 21 parafii: w Brniu, Ładnej, Pogórskiej Woli, Łękawce, Tuchowie, Ciężkowicach, Olszynach, Zakliczynie, Gromniku, Zbylitowskiej Górze, Łukowej, Niecieczy, Lisiej Górze, Pleśnej, Skrzyszowie, Wojniczu, Żabnie, Piotrkowicach, Biadolinach Radłowskich, Chojniku oraz Paleśnicy.

Tymczasem 5 grudnia w trakcie wizyty w sądeckiej komendzie ks. Ryszard Podstołowicz – Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Jerzy Pikul – Sekretarz Zarządu Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazali na ręce komendanta - mł. insp. Jarosława Tokarczyka 2 tys. elementów odblaskowych. Policjanci rozdawać będą odblaskowe opaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie w miejscach gdzie często dochodzi do wypadków drogowych z  udziałem pieszych.

Odblask zapewnia widoczność nawet ze 150 metrów, bez niego kierowca dostrzega pieszego z około 20-30 metrów. Często nie ma już wtedy możliwości wykonania jakiegokolwiek manewru i dochodzi do potrącenia. Zarówno Caritas jak i Policja zachęcają do noszenia odblasków, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo pieszych.