W związku z sezonem grzewczym, Parafialna Rada Duszpasterska ponawia apel i prosi wszystkich parafian o niepalenie w piecach śmieci, a szczególnie plastików. Powstałe w czasie spalania rakotwórcze dioksyny są przyczyną wielu alergii i nowotworów.

W niektóre dni jesieni i zimy smog unoszący się nad naszym miastem spowodowany spalaniem śmieci i plastików utrudnia wszystkim życie, nie pozwala wietrzyć mieszkań ani wychodzić z domu.

Przypominamy o naszej odpowiedzialności za środowisko, o które bardzo mocno upomina się Kościół głosem papieża Franciszka, wyrażonym o ostatniej encyklice - warto przeczytać: (Pobierz encyklikę z oficjalnej strony Watykanu (PDF)

Niszczenie środowiska naturalnego, które jest dziełem Bożym ofiarowanym człowiekowi jest złem moralnym, czyli po prostu grzechem. A ten grzech obraca się przeciw nam i skutkuje chorobami nas i naszych dzieci.