Image W święto Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, Kościół obchodzi XVII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Chorego będziemy przeżywać pod hasłem: „Otoczmy troską chorych”.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenzo Angeliniego z 13 maja 1992 r. Papież wyznaczył obchody tego Dnia na 11 lutego, gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes.
Ustanowienie Światowego Dnia Chorego zostało skierowane do całego Kościoła powszechnego jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku na modlitwę za osoby chore, cierpiące, niepełnosprawne i w podeszłym wieku.

Ojciec Święty Jan Paweł II zaznaczył, że: "Ma on na celu uwrażliwienie Ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu..."

Z okazji tego Dnia serdecznie zapraszamy chorych i osoby starsze na okolicznościową Mszę św. w sobotę (14 lutego) o godz. 9.30. Po Mszy św. będzie spotkanie przy herbacie w sali na plebanii. Przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Rodziny chorych i sąsiadów prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. W zorganizowaniu spotkania pomoże także Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego.

Opublikował: Przemysław Saładyga