Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Klub Przyjaciół Miasta Żabno w Chicago na rzecz Ogrodu Różańcowego


To już kolejny wkład finansowy, jaki ofiarują nasi rodacy z USA na rzecz  powstałej w 2009 r. inicjatywy budowy Ogrodu Różańcowego z dróżkami do kontemplacji modlitwy różańcowej, a także korzystnej dla ducha i ciała rekreacji. Tym razem przekazano nam 9.000 $ zebranych wśród żabnieńskich Rodaków chicagowskiej Polonii.

Z informacji nam przekazanej wynika, że nasi drodzy sponsorzy są już w połowie akcji, jaką w tym celu podjęli. Pan Prezes Antoni Cieciński jest dobrej myśli i wierzy, że uda się im w całości sfinansować centralną kapliczkę z figurą Matki Bożej Niepokalanej z LOURDES, która - jako pierwsza - została już postawiona. Pana Antoniego wspierają oddani każdej akcji na rzecz swej „ małej Ojczyzny” znani nam przyjaciele. Są nimi: Antoni Drabik, Stanisław Gardziński, Zdzisław Włoch, Anna Gąsior, Tadeusz Wątroba.

Nasi Przyjaciele mają nadzieję, że do 10 kwietnia br., kiedy zorganizują zabawę w Parafii św. Ferdynanda, sukcesem zakończą podjętą akcję wsparcia tej naszej wspólnej inwestycji. Gorąco im dziękujemy i prosimy o trwanie nadal w tej determinacji, która dla nas jest budująca i godna naśladowania. Dzięki temu realną się staje kontynuacja podjętych prac, ponieważ posiadane przez nas środki - wraz z otrzymanymi i obiecanymi - w znacznej części pokryją wszystkie dotychczas poniesione koszty związane z budową.

 

 

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.


Duszpasterska Rada Parafialna,
Ks. Proboszcz

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1