Klub Przyjaciół Miasta Żabno w Chicago na rzecz Ogrodu Różańcowego

To już kolejny wkład finansowy, jaki ofiarują nasi rodacy z USA na rzecz  powstałej w 2009 r. inicjatywy budowy Ogrodu Różańcowego z dróżkami do kontemplacji modlitwy różańcowej, a także korzystnej dla ducha i ciała rekreacji. Tym razem przekazano nam 9.000 $ zebranych wśród żabnieńskich Rodaków chicagowskiej Polonii.

Z informacji nam przekazanej wynika, że nasi drodzy sponsorzy są już w połowie akcji, jaką w tym celu podjęli. Pan Prezes Antoni Cieciński jest dobrej myśli i wierzy, że uda się im w całości sfinansować centralną kapliczkę z figurą Matki Bożej Niepokalanej z LOURDES, która - jako pierwsza - została już postawiona. Pana Antoniego wspierają oddani każdej akcji na rzecz swej „ małej Ojczyzny” znani nam przyjaciele. Są nimi: Antoni Drabik, Stanisław Gardziński, Zdzisław Włoch, Anna Gąsior, Tadeusz Wątroba.

Nasi Przyjaciele mają nadzieję, że do 10 kwietnia br., kiedy zorganizują zabawę w Parafii św. Ferdynanda, sukcesem zakończą podjętą akcję wsparcia tej naszej wspólnej inwestycji. Gorąco im dziękujemy i prosimy o trwanie nadal w tej determinacji, która dla nas jest budująca i godna naśladowania. Dzięki temu realną się staje kontynuacja podjętych prac, ponieważ posiadane przez nas środki - wraz z otrzymanymi i obiecanymi - w znacznej części pokryją wszystkie dotychczas poniesione koszty związane z budową.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

Duszpasterska Rada Parafialna,
Ks. Proboszcz