Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. Proboszcza, następuje dalsze urządzenie naszego Ogrodu Różańcowego. Mamy nadzieję, że miłą niespodzianką dla najmłodszych parafian jest zorganizowanie tu placu zabaw.

Zachęcamy rodziny do skorzystania z atrakcji, gdzie dzieci aktywnie mogą spędzić czas, a rodzice odpocząć jak również pospacerować po ścieżkach Ogrodu.

Ciekawostką ogrodu będzie grusza Bł. Karoliny. Posadzona została ze szczepu pochodzącego od 200 letniej gruszy, która rośnie w Wał Rudzie a pod którą Bł. Karolina gromadziła swoich rówieśników i okoliczne dzieci, aby uczyć ich prawd wiary i przygotowywać do Sakramentów Świętych.

Trwają również przygotowania do postawienia szopki bożonarodzeniowej, której ekspozycja zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia w okazałych rozmiarach, stanowić będzie atrakcję Ogrodu. Obecnie przygotowano teren pod montaż konstrukcji szopki.

Budowę szopki i urządzenie wystroju przyjął na siebie pan Henryk Korus. Rzeźbiarz ten od dawna ofiaruje swoje prace parafii, a w Ogrodzie Różańcowym znajdują się jeszcze inne Jego dzieła.

Mamy nadzieje, że wszystkie już wykonane jak i przyszłe inwestycje zachęcą parafian do częstszego odwiedzania Ogrodu.