Ruszyła akcja Misjonarz na Wielki Post. Do tej pory akces do niej zgłosiło 11 tys. osób. A to znaczy, że każdy misjonarz ma przynajmniej 5 duchowych opiekunów.

Naszym wielkopostnym postanowieniem możemy wspierać misjonarzy, którzy potrzebują naszej modlitwy. W 97 krajach pracuje obecnie dokładnie 2007 polskich misjonarzy. To nieco mniej niż w ubiegłym roku, ale potrzeby ciągle są bardzo duże.

- Niemal 5 mld ludzi na świecie nie słyszało o Chrystusie. Te dane pokazują, że wysiłek misjonarzy jest ciągle niezbędny. Możemy w nim uczestniczyć także przez wspieranie ich naszą modlitwą. Czas Wielkiego Postu to powinien być bodziec do tego, abyśmy o misjach pamiętali przez cały rok - mówi Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

Wspierać misjonarzy można na kilka sposobów. Może to być nasza modlitwa, post, ofiarowanie cierpienia, bądź jakiś inny duchowy wysiłek na rzecz misjonarza. Wszystko zależy od nas samych. Aby się zarejestrować, powinniśmy wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie www.misjonarznapost.pl. Wybieramy tam rodzaj misjonarza i kraj jego pobytu. Po chwili otrzymamy e-maila z jego danymi.

By bliżej poznać misje, można odwiedzić portal misyjne.pl. Na tej stronie zamieszczane są informacje i wiadomości z krajów misyjnych. Misjonarze regularnie dzielą się swoimi doświadczeniami na blogach misyjnych a redaktorzy publikują felietony na temat Kościoła.

W ubiegłym roku w akcję włączyło się ponad 5000 osób, które przez post, modlitwę, ofiarowane cierpienia oraz dobre postanowienia wspomogły duchowo polskich misjonarzy na krańcach świata. Czwarta edycja cieszy się nie mniejszym powodzeniem. – Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski z radością, kolejny raz obejmuję to wydarzenie swoim patronatem, zapewniając o modlitwie w intencji Organizatorów i Uczestników. Chciałbym jednocześnie zadeklarować, że osobiście włączę się w tę inicjatywę”– komentuje „Misjonarza na Post” Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, Arcybiskup Metropolita Poznański, Stanisław Gądecki. (KAI)

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień