Już 2041 syryjskich rodzin, przede wszystkim w Aleppo, objętych jest trwającą od 5 miesięcy akcją Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". Do tej pory przekazano na ten cel półtora miliona złotych.

Z Aleppo powróciła delegacja Caritas Polska. "Program Rodzina Rodzinie od początku stał się pomostem łączącym Polaków i zmęczonych konfliktem wojennym Syryjczyków" - mówił dziennikarzom po powrocie z Syrii dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Maria Titaniec, kierownik działu projektów zagranicznych tej organizacji powiedziała, że ludzie w Syrii są po prostu udręczeni wojną. Panują potworne warunki: od dwóch lat nie ma bieżącej wody, od wielu miesięcy brakuje prądu. Titaniec podkreśliła, że pomoc trafia także do muzułmanów, którzy są bardzo wdzięczni za wsparcie a jednocześnie przyjmują je ze zdumieniem. "Często pytają nas: dlaczego wy chrześcijanie nam pomagacie?

Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska zwrócił uwagę, że jedna trzecia chrześcijan z Aleppo objęta jest pomocą z naszego kraju. "Kościół w Polsce buduje sobie tam swój pomnik" - ocenił. (KAI)

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień