Rekordowa liczba osób zgłosiła się do 21. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Łącznie w konkursie udział wzięło ponad 300 uczestników.

Przesłuchania konkursowe trwały 2 dni. Uczestnicy Konkursu przyjechali z następujących miejscowości: Niedomice, Gorzyce, Ilkowice, Szczucin, Brzesko, Tarnów, Wola Rzędzińska, Radgoszcz, Dębno, Dąbrowa Tarnowska, Zalasowa, Poręba Radlna, Pawęzów, Żabno, Łopoń, Nieciecza, Otfinów, Sieradza, Kowalowa, Łękawka, Wierzchosławice, Zabawa, Zalasowa, Lisia Góra, Tuchów, Bobrowniki Wielkie, Smęgorzów, Gromnik, Joniny, Szerzyny, Zaczarnie, Łęg Tarnowski, Przyborów, Mędrzechów, Borki, Brody, Radłów, Ryglice, Tarnowiec, Breń, Mikołajowice i Starachowice.

Celem Konkursu, który już od 21 lat odbywa się w Żabnie jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu wśród dzieci i młodzieży, jak również odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych z całego regionu.

Występom uczestników przysłuchiwała się Komisja Artystyczna w składzie: Agnieszka Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Barbara Marcinkowska – muzyk i Kamil Patulski – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Uczestników w kategorii przedszkola przesłuchiwała Komisja Artystyczna w składzie: Michał Madura – muzyk instrumentalista, Marta Czechowska – instruktor muzyki w GCK w Żabnie i Krzysztof Wójcik – wokalista zespołu 40% Bluesa.

Wykonawcy prezentowali jeden utwór, wyłącznie w języku polskim: kolędę tradycyjną lub pastorałkę.

Laureatami 21. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie w poszczególnych kategoriach są:

W kategorii – przedszkole:

I miejsce Matylda Smoła – Pałac Młodzieży w Tarnowie

Milena Kijowska – Publiczne Przedszkole w Niedomicach

II miejsce Zuzanna Szczepanek – Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Józefa” w Szczucinie

Julia Kupiec – Przedszkole Publiczne w Radgoszczy

III miejsce Magdalena Marecik – Oddział Przedszkolny – Szkoła w Porębie Radlnej

Magdalena Mol – Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyróżnienie:    Kacper Chodoła – Publiczne Przedszkole w Niedomicach

Maja Cichoń – Pałac Młodzieży w Tarnowie

Zespoły:

I miejsce „Króliczki” – Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce nie przyznano

III miejsce nie przyznano

Wyróżnienie: „Ilkowickie Słowiki” - Publiczne Przedszkole w Ilkowicach

Zespól wokalny - Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Józefa w Szczucinie

„Wesołe Nutki” – Oddział Przedszkolny – Szkoła Podstawowa w Porębie Radlnej

W kategorii - szkoła podstawowa – klasa I – III:

I miejsce Laura Rzeszutek – Szkoła Podstawowa w Niedomicach

Milena Mozgowiec – Szkoła Podstawowa w Pawęzowie

II miejsce Dagmara Gromniak- Pałac Młodzieży w Tarnowie

III miejsce Antonina Filipowicz – Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie

Wyróżnienie: Kamila Mrówka – Szkoła Podstawowa w Żabnie

Aleksandra Mika – Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola w Niecieczy

Lulia Matug – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zalasowej

Amelia Chodoła – Szkoła Podstawowa w Sieradzy

Wiktoria Ptaśnik – Szkoła Podstawowa w Niedomicach

I miejsce Zespół wokalny - Szkoła Podstawowa w Pawęzowie

II miejsce Zespół wokalno - instrumentalny - Szkoła Podstawowa w Niedomicach

III miejsce  „Nutki” – Szkoła Podstawowa w Zalasowej

„Łękawicki” – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łękawce

Wyróżnienie: Schola dziecięca – Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Zabawie

LUCE – Szkołą Podstawowa w Ilkowicach

GOGA – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci w Tarnowie

W kategorii – szkoły podstawowa – klasa IV – VI:

GRAND PRIX – Martyna Bąk – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich

I miejsce Gabriela Golec – Szkoła Podstawowa w Joninach

II miejsce Patryk Ledziński –Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

Wiktoria Karwala – Szkoła Podstawowa w Żabnie

III miejsce Julia Kądzielawa – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Emilia Klich – Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola w Niecieczy

Wyróżnienie:    Adrian Foszcz – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży w Tarnowie

Natalia Kumięga – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach

II miejsce Kwartet wokalny – Zespół Szkół w Lisiej Górze

III miejsce Schola parafialna – Parafia pw. Św. Brata Alberta w Brniu

Wyróżnienie: Zespół wokalno- instrumentalny – Zespół Szkół w Radłowie

W kategorii – szkoła ponadgimnazajalna:

Soliści:

I miejsce  ex aequo: Beata Burkot – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku

Karolina Rakowska – Starachowickie Centrum Kultury

Zespoły:

Wyróżnienie specjalne dla akordeonisty Łukasza Skubisza z Zespołu „Iskierki Jezusa” – Parafia Rzymskokatolicka w Mikołajowicach.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostaną 22 stycznia podczas koncertu finałowego o godz. 14:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.

Więcej zdjęć:

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień