Rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

Nabywając wigilijną świece można złożyć ofiarę na cele charytatywne w diecezji i parafii. Świece będą rozprowadzane w salce przy kościele pomiędzy mszami św. od najbliższej niedzieli.

„Płomień Miłosierdzia” - takie hasło przyświeca tegorocznej akcji charytatywnej.  „Hasło przedłuża nam Rok Miłosierdzia, który formalne się zakończył. Jak bowiem podkreśla papież Franciszek, czas miłosierdzia się nie kończy i gdy ta świeca zapłonie na wigilijnym stole możemy mieć świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego, że okazaliśmy miłosierdzie wobec bliźniego. Dzięki temu płomieniowi rozpalą się też serca i twarze potrzebujących dzieci” - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie organizowane w Polsce po raz dwudziesty trzeci. Świece będą rozprowadzać wolontariusze Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Ofiara za małą świece wynosi 5 zł, a za dużą 12 zł. Duże świece pierwszy raz wykonano w kolorze czerwonym.

Tradycyjnie świece z Tarnowa zabierają też tarnowscy kapłani pracujący w różnych europejskich krajach. W tym roku dotrą one do Francji, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i pierwszy raz do Norwegii.

Dzięki zebranym funduszom na ferie zimowe a także na wakacje pojadą dzieci m.in. niepełnosprawne, z rodzin wielodzietnych, potrzebujących, a także podopieczni różnych ośrodków.

W roku 2016 z takiego wsparcia skorzystało ponad dwa tysiące sześćset dzieci. Caritas na ich wypoczynek przekazała 141 tys. złotych, dofinansowując turnusy dla ok. sześćdziesięciu grup, w tym także kilku z Ukrainy.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień