„Z gwiazdami zaczytani” to projekt, dzięki któremu mieszkańcy gmin Żabno, Dąbrowa Tarnowska, Radłów i Borzecin mogą wziąć udział w wielu przedsięwzięciach kulturalnych.

Jednym z nich będzie spotkanie z Robertem Makłowiczem - dziennikarzem, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej.

Pochodzi on z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Studiował prawo oraz  historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie oraz w jednej z wiosek na półwyspie Pelješac w chorwackiej Dalmacji.

Robert Makłowicz to niezwykła osobowość telewizyjna. Odwiedził 6 kontynentów i kilkadziesiąt państw. Jego ogromna wiedza i erudycja oraz niekonwencjonalny sposób prowadzenia opowieści cieszą się dużym uznaniem u telewidzów i czytelników. Nieodparty urok a także cięty dowcip sprawiają, że cały czas budzi żywe emocje.

W latach 1998–2008 był gospodarzem popularnego niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Od 2008 prowadzi w TVP2 program telewizyjny „Makłowicz w podróży”.

Jest autorem wielu publikacji m.in.: „C.K. Kuchnia”, „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Smak Węgier”, „Cafe Museum”, „Dalmacja. Książka kucharska”.

Spotkanie zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie odbędzie się  16 listopada o godz. 17:30.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień