Bp Władysław Bobowski obchodzi 40. rocznicę przyjęcia święceń biskupich. To wydarzenie miało miejsce 2 lutego 1975 r. w bazylice katedralnej w Tarnowie. Jubileusz będzie obchodzony w sobotę, 31 stycznia. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w bazylice katedralnej o godzinie 12.00.

Do udziału w uroczystościach zostali zaproszeni biskupi Metropolii Krakowskiej oraz biskupi związani z diecezją tarnowską.

Będą też obecni przedstawiciele duchowieństwa na czele z księżmi dziekanami, księżmi rocznikowymi księdza biskupa Władysława oraz pracujący w instytucjach diecezjalnych.

- Do udziału w tej niezwykłej uroczystości zapraszamy wszystkich, którym bliska jest osoba księdza biskupa Władysława. Będziemy dziękować Bogu za ten wielki dar, jakim jest osoba bpa Bobowskiego i jego posługa dla naszej diecezji. Będziemy wypraszać potrzebne łaski, szczególnie zdrowie i siły, aby bp Władysław Bobowski, już jako biskup emeryt, nadal mógł pełnić - tak owocnie jak do tej pory to czynił - swoją biskupią posługę dla dobra całej diecezji –mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Uroczystość będzie transmitowana w Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Biskup senior jest człowiekiem otwartym, życzliwym, wspiera dzieła charytatywne i ubogich. Bp Władysław Bobowski jest honorowym obywatelem Tarnowa, Ryglic i Gródka nad Dunajcem. Biskup jest także w gronie nagrodzonych Tarczą Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza".

„Zawsze czułem się na swoim miejscu” to tytuł książki – wywiadu z biskupem seniorem Władysławem Bobowskim. Publikacja ukazała się w 2011 r., a wywiad przeprowadził Grzegorz Brożek, dziennikarz Tarnowskiego Gościa Niedzielnego. To wzruszająca opowieść o latach dzieciństwa, młodości, kapłaństwie i posłudze biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

Czytelnicy dowiedzą się, że w rodzinnym domu była bieda, jak przyszły biskup radził sobie w szkole i kiedy zaczął myśleć o kapłaństwie.

Książkę można potraktować jako rodzaj świadectwa: biskup Władysław Bobowski, opowiadając o swoim życiu, wskazuje na niezwykłe w nim działanie Bożej opatrzności, prowadzącej go z Tropia przez szkoły w Nowym Sączu i Tanowie, przez tarnowskie Wyższe Seminarium Duchowne, studia specjalistyczne w Rzymie, aż po dzień konsekracji biskupiej. Opowieść, pełna jest barwnych wspomnień i anegdot, jest jednocześnie poważnym głosem na temat życia religijnego w Polsce. W książce wykorzystano sporo archiwalnych fotografii. (Portal Diecezji Tarnowskiej)

Biskup Władysław Bobowski w naszej parafii

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień