Nazywam się Karolina Szumlańska i mam 18 lat. Urodziłam się z przepukliną oponowo – rdzeniową (krzyżowo – lędźwiową). Konsekwencją tej choroby jest wodogłowie, niedowład kończyn dolnych,  porażenie zwieraczy, neurogenny pęcherz i nawracające zapalenia dróg moczowych.

W tak krótkim życiu przeszłam wiele operacji neurologicznych i ortopedycznych, które mają mi przywrócić sprawność fizyczną. Od trzeciego miesiąca życia jestem intensywnie rehabilitowana.

Jak każda młoda osoba chciałabym mieć normalne życie wstać z wózka, biegać i bawić się z rówieśnikami.

Wiem, że dzięki intensywnej pracy wielu ludzi i mojej chęci do normalnego życia robię postępy. Ogromną rolę w poprawie mojego stanu zdrowia odgrywa bardzo intensywnie prowadzona rehabilitacja, którą coraz trudniej pogodzić z nauką w szkole. Jednak wierzę, że dzięki tej rehabilitacji i wielu wyrzeczeniom przynajmniej w części będę mogła zrealizować swoje marzenia.

Karolina Szumlańska

Jako rodzice Karolinki wspieramy ją w dążeniu do przywrócenia zdrowia i spełnienia marzeń. Tylko my wiemy ile ciężkiej pracy i wysiłku wkłada w rehabilitację, aby móc o własnych siłach wstać z wózka inwalidzkiego. Niestety koszty rehabilitacji, transportu do specjalistycznych ośrodków a w szczególności koszty sprzętu rehabilitacyjnego oraz leczenia są bardzo wysokie.

Zwracamy się więc do ludzi dobrej woli o pomoc. Każda złotówka będzie krokiem ku lepszemu jutru dla Karolinki.

Obiecujemy, że zostanie ona wydana rozsądnie.

W imieniu własnym i Karolinki za okazałą pomoc serdecznie dziękujemy.

Beata i Jacek Szumlańscy
                                                                                    ul. Mostowa 5
                                                                                    33-240 Żabno

Darowizna z 1% podatku:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

W polu „Informacje uzupełniające”: 7089 Szumlańska Karolina

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

tytułem: 7089 Szumlańska Karolina - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień