Dawidek ma dziesięć lat. Urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, w rodzaju diplegia, które charakteryzuje się niepełnosprawnością kończyn dolnych.

W październiku 2008 roku dziecko przebywało na oddziale ortopedyczno – urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie gdzie Dawidka poddano zabiegowi przeskórnego wydłużenia ścięgien Achillesa.

Szanowni Państwo!

Dawid jest uśmiechniętym, pełnym życia i energii dziewięcioletnim chłopcem. Tak jak rówieśnicy uwielbia bajki, zabawy z rodzeństwem, a w przyszłości chciałby być kowbojem… Ma marzenia jak każdy maluch, którego całym życiem jest zabawa i spokojne dorastanie. Ale Dawid różni się od rówieśników i jego życie nie jest zupełnie beztroskie. Od urodzenia chłopiec ma trudności z poruszaniem się. Później niż inne dzieci nauczył się siadać, wiele miesięcy minęło zanim stanął o własnych siłach, a swobodne poruszanie się nie było możliwe.

W 2008 roku lekarze przeprowadzili zabieg, który miał poprawić budowę i usprawnić działanie kończyn dolnych dziecka. Po zabiegu na wiele tygodni założono Dawidowi gipsy podudziowe i poddawano intensywnej rehabilitacji. Każdego dnia chłopiec z pomocą rehabilitantki ćwiczy swoje niesprawne nóżki z nadzieją, że kiedyś będzie mógł bez obaw i sprawnie się poruszać. W chwili obecnej dzięki wysiłkowi wielu osób Dawid robi ogromne postępy i ma ogromną szansę samodzielnie funkcjonować i żyć. Konieczne są jednak ciągłe ćwiczenia i zabiegi takie jak: hipoterapia, ćwiczenia gimnastyki leczniczej, hydromasaż, dogoterapia.

Bardzo korzystny wpływ na usprawnianie Dawidka mają turnusy rehabilitacyjne, w czasie których chłopiec może korzystać z profesjonalnych zabiegów terapeutycznych i zajęć towarzyszących. Ta niezbędna terapia wymaga ciągłych nakładów finansowych, którym nie jesteśmy w stanie sprostać sami.

W kwietniu 2010 zmarła mama Dawidka. Długie lata chorowała na nieuleczalną chorobę, stwardnienie rozsiane. Braku mamusi Dawidka nic nie zastąpi. Szukamy wraz z rodziną i przyjaciółmi wszystkich możliwych sposobów aby zebrać pieniądze i rehabilitować dziecko.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o pomoc.

Chcielibyśmy dać szansę Dawidowi na normalne życie, chcemy zapewnić jak najlepsze możliwości i warunki leczenia, aby w przyszłości mógł stać się pełnosprawną osobą. Aby jak inne dzieci mógł chodzić do szkoły, biegać, bawić się.

Prosimy o pomoc, abyśmy mogli mieć szansę, że kiedyś w przyszłości naszemu dziecku uda się wygrać tę bardzo nierówną walkę z chorobą i losem. Liczy się każda pomoc finansowa, bo ogrom kwoty, którą musimy przeznaczyć na leczenie jest dla nas nie do pokonania.

Aktualnie dostępne są dwie formy pomocy finansowej:

- przekazanie 1% swojego podatku:
Aby przekazać 1% podatku za 2014 rok, nie trzeba samemu wpłacać pieniędzy na subkonto. Urząd Skarbowy przekaże je za nas, wystarczy w zeznaniu podatkowym podać następujące dane:

Dawid Michalczewski
Fundacja dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
numer Krajowego Rejestru Sądowego: KRS 0000037904
8181 Darowizna na leczenie i rehabilitację Dawida Michalczewskiego

Na podstawie powyższych trzech informacji Urząd Skarbowy przeleje pieniądze do Fundacji, oraz przekaże informacje, że są to pieniądze skierowane dla Dawida.

- dobrowolne wpłaty i darowizny na poniższe subkonto w fundacji "Zdążyć z pomocą"

Fundacja Dzieciom - Program "Zdążyć z pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr konta 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Tytułem: 8181 Na leczenie i rehabilitację Dawida Michalczewskiego
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.dawidek.dl.pl

W imieniu Dawidka i naszym jeszcze raz prosimy o pomoc i z góry serdecznie dziękujemy.

Marek Michalczewski - tata Dawidka

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień