Serdecznie zapraszamy na sympozjum w roku 100. Rocznicy urodzin Stefanii Łąckiej połączone z uroczystą inauguracją działalności Komisji Kanonizacyjnej. Organizatorem sympozjum są Kuria Diecezjalna w Tarnowie oraz Komisja Kanonizacyjna.

Sympozjum odbędzie się 24 listopada 2014 r. (tj. poniedziałek) w auli Domu Katechetycznego w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Zamkowa 3. Sympozjum rozpocznie się o godzinie 9.00 Mszą Św. w dabrowskim kościele p.w. NMP Szkaplerznej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Władysława Bobowskiego.

Patronat honorowy sympozjum objęli: J.E. Ks. Abp Zygmunt Zimowski – Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia, J.E. Bp Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski i Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

W roku 100 rocznicy urodzin Stefanii Łąckiej chcemy pochylić się na nowo nad bogactwem jej myśli i postawy jaką zostawiła po sobie i zaproponować jej osobę nauczycielom, jako wzorzec wychowawczy dla młodzieży.

To wydarzenie będzie również okazją do zaprezentowania działalności Komisji Kanonizacyjnej, która została powołana w diecezji do gromadzenia informacji o osobach, które w danej społeczności za życia odznaczały się szczególną postawą wiary w Boga, heroicznością cnót i służby drugiemu człowiekowi.

W programie sympozjum organizatorzy przewidzieli prelekcje m.in.: ks. dr hab. Ireneusza Stolarczyka, mgr Jolanty Aparyasz, prof. dr hab. Kazimierza Kosiniaka – Kamysza oraz  ks. dr hab. Roberta Kantora.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął: Tarnowski Gość Niedzielny oraz Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Stefania Łącka urodziła się 6 stycznia 1914 r. w Woli Żelichowskiej (gmina Gręboszów). Nauczycielka, więźniarka obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau, niezłomny autorytet dla młodego pokolenia żyjącego w czasach, w których coraz trudniej o wzór życia w prawdzie, miłości, służbie i poświęceniu drugiemu człowiekowi. Zmarła 7 listopada 1946 roku. Grób Stefanii Łąckiej znajduje się na cmentarzu w Gręboszowie.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień