Niedzielny koncert z cyklu „Zaduszki żabnieńskie” zgromadził w Centrum Kultury ponad 200 osób. Sala widowiskowa wypełniła się do ostatniego miejsca. Koncert  przyciągnął wielbicieli dobrej muzyki nie tylko z Żabna - licznie odwiedzili nas także mieszkańcy Tarnowa i sąsiednich gmin.

Autorami przedsięwzięcia koncertu zaduszkowego byli członkowie zespołu 40% Bluesa działającego przy Gminnym Centrum Kultury. Gościnnie wystąpili w Żabnie: Paweł Mazur i Piotr Kita.

Ideą koncertu było uczczenie pamięci zmarłych artystów. To sprawiło, że ze sceny popłynęły dźwięki takich utworów jak: „Little wing” – Jimiego Hendrixa, „Kwiaty we włosach” Krzysztofa Klenczona, „Płonie stodoła” Czesława Niemena, „Sen o Wiktorii” i „Lunatycy” z repertuaru zespołu Dżem. Można było też usłyszeć utwory Beatlesów, Andrzeja Zauchy, Patrica Swayze i Raya Charlesa.

Tę różnorodność repertuarową i muzyczną zapewnili występujący na scenie muzycy i wokaliści:

Kamil Patulski – perkusja

Mateusz Łapa – gitara basowa

Jakub Skoczeń – gitara solowa

Grzegorz Pęcak – saksofon

Adrian Pawelski – inst. klawiszowe

Krzysztof Wójcik – wokal i gitara akustyczna

Jarek Tucki – wokal i gitara elektryczna

Dawid Pikul - wokal

Stanisław Migała – gitara elektryczna

Janusz Stolarczyk – gitara basowa

Paweł Mazur – wokal i gitara basowa

i Piotr Kita – wokal i instrumenty klawiszowe.

Koncert zaduszkowy nastroił publiczność refleksyjnie i skłonił do zadumy nad życiem i przemijaniem. Całości dopełniła także wspaniała atmosfera, którą stworzyli wszyscy obecni na sali.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień