W sobotę, 29 listopada o godz. 11. odbędzie się ingres bpa Jana Piotrowskiego do kieleckiej Bazyliki Katedralnej. Tę informację biskup nominat przekazał osobiście podczas swojej pierwszej wizyty w Kielcach. Na antenie radia RDN będzie można usłyszeć bezpośrednią relację z tej uroczystości.

14 października ks. bp Jan Piotrowski spotkał się z biskupami: bp. Kazimierzem Ryczanem, bp. Marianem Florczykiem i pracownikami Kurii – księżmi, zakonnicami, osobami świeckimi. W ramach wizyty odwiedził także Bazylikę Katedralną, Wyższe Seminarium Duchowne i Dom Księży Emerytów.

Biskup Jan Piotrowski święcenia biskupie otrzymał 25 stycznia 2014 roku w katedrze tarnowskiej. Jako dewizę biskupią przyjął słowa „In Caritate Evangelium praedicare” (W miłości głosić Ewangelię).

- To co było drogie mojemu sercu kiedyś jako misjonarzowi w Kongu i w Peru, stało się też wezwaniem mojej posługi biskupiej, chociaż tak krótkiej, w diecezji tarnowskiej. I przychodząc do Kościoła kieleckiego przynoszę Ewangelię i to co jest najdroższe mojemu kapłańskiemu sercu – Jezusa, którego będę się starał głosić z miłością – powiedział w Kielcach ks. bp Piotrowski.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień