Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie byli organizatorami recytatorskich warsztatów interpretacji tekstów literackich.

Do udziału w nich zostali zaproszeni laureaci tarnowskich eliminacji powiatowych Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2014, by pod okiem profesjonalisty popracować nad interpretacją utworów prezentowanych w tegorocznej edycji Turnieju.

Spotkania warsztatowe odbyły się w M-GBP w Żabnie, przeprowadził je Jacek Milczanowski - absolwent PWST w Krakowie, aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obecnie współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi.

W ramach zajęć odbyły się dwa spotkania: jedno z nich zostało poświęcone interpretacji tekstów poetyckich, drugie natomiast interpretacji prozy. Uczestnicy zajmowali się m.in. formą w utworze poetyckim, interpunkcją w utworach, rolą pauzy, a także podobieństwami i różnicami między poezją a prozą. Ponadto prowadzący udzielił wielu cennych wskazówek młodym recytatorom dotyczących wystąpień publicznych, emisji głosy czy ćwiczeń aparatu mowy.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i wskazówki udzielone przez instruktora pomogą recytatorom z powiatu tarnowskiego uzyskać wysokie noty w wielkim finale POSZUKIWAŃ w Brzesku.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień