W niedzielę, 28 września o godz. 15.00 na placach i ulicach ludzie będą odmawiać Koronkę do Jezusa Miłosiernego.  Międzynarodowa akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" odbędzie się już po raz ósmy i jak co roku włączają się w nią parafie i stowarzyszenia.

W wybranych punktach miast i wsi ludzie zbierają się na wspólnej modlitwie. Odmawiając Koronkę do Bożego miłosierdzia modlą się za siebie, swoją miejscowość i za cały świat, a szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie.

Zapraszamy w niedzielę (28. września) na godzinę 15.00 na rynek naszego miasta na wspólną modlitwę. Można też na innych skrzyżowaniach, w swoim osiedlu zgromadzić się po sąsiedzku i odmówić razem koronkę.

Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia

Z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość” (Dz 1572).

Panie Jezu Chryste, chcemy uwielbiać i wysławiać Twoje miłosierdzie, które masz dla wszystkich ludzi, a które najpełniej okazałeś nam na Krzyżu, w godzinie Twojego konania.

Bądź uwielbiony, Jezu! (Wszyscy powtarzają)

Bądź uwielbiony Ty, który odkupiłeś nas przez swoją Mękę i Śmierć na Krzyżu, bo litujesz się nad wszystkim, co stworzyłeś

Bądź uwielbiony Ty, który w swoim wielkim miłosierdziu wyciągasz dłoń do każdego grzesznika i tym hojniej go obdarzasz, im bardziej potrzebuje Twojego zmiłowania

Bądź uwielbiony Ty, który w sakramencie pojednania oczyszczasz dusze nawet z największych grzechów, a w Eucharystii umacniasz je i udoskonalasz

Bądź uwielbiony Ty, który prowadzisz nas do Siebie w Kościele, z Maryją, naszą Matką, i pragniesz zbawienia wszystkich

Panie Jezu, Ty obiecałeś św. Faustynie, że o godzinie 15.00, w godzinie Twojego konania na Krzyżu, może uprosić dla siebie i dla innych wszystko. Pełni ufności we wszechmoc Twego miłosierdzia my także wołamy do Ciebie w tej godzinie. Prosimy:

Przez zasługi Twej Męki, wysłuchaj nas, Jezu! (Wszyscy powtarzają)

Zmiłuj się, Panie, nad Twoim Kościołem, obmyj go z wszelkiego brudu grzechu i uczyń z niego jeszcze skuteczniejsze narzędzie ewangelizacji

Błogosław, Panie, naszej Ojczyźnie, kieruj tymi, którzy nią rządzą, niech na Twój wzór pojmują swą władzę jako służbę Bogu i ludziom

Ogarnij, Panie, swym miłosiernym wzrokiem nasze miasta i wioski, miejsca pracy, nauki i wypoczynku; niech nie mieszka w nich grzech, ale Twoja łaska i świętość

Objaw, Panie, swoje słowo tym, którzy Ciebie jeszcze nie poznali; przyjdź do nich, oświeć ich i daj im swoje zbawienie

Zlituj się, Panie, nad tymi, którzy porzucili Twoje drogi; niechaj wrócą do Ciebie, jedynego Zbawiciela świata, a Ty ich uzdrów

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień