Zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny będzie w najbliższą niedzielę 27. lipca. Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją eucharystyczną będzie celebrowana o godz. 11.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Abp Zygmunt Zimowski – Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Prosimy o włączenie się grup parafialnych w przygotowanie i uświetnienie uroczystości. Zapraszamy m. in. dzieci do sypania kwiatów; dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy o przygotowanie, przystrojenie i poniesienie feretronów.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału - przede wszystkim - w sumie odpustowej. Jednak na każdej Mszy św. będzie można zyskać odpust zupełny. Duchowym przygotowaniem do odpustu parafialnego jest nowenna do św. Anny, odmawiana po Mszy Św.

Spowiedź św. przed odpustem parafialnym będzie w piątek od godz. 17.00. Ze spowiedzi prosimy korzystać także w ciągu tygodnia.

W związku z uroczystością odpustową, która jest okazją do zyskania odpustu zupełnego dla naszych zmarłych postarajmy się posprzątać cmentarz, tj. otoczenia grobów naszych bliskich. Niech każda rodzina wybierze się w tym tygodniu na cmentarz, aby przygotować na odpust to ważne i drogie nam miejsce. Postarajmy się przede wszystkim ściąć trawę w sąsiedztwie grobów. Śmieci należy złożyć w kontenerach, stosując się do zasad segregacji.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień