Biskup Artur Miziński  przejął kierowanie Sekretariatem Konferencji Episkopatu Polski. Przekazanie urzędu nowemu sekretarzowi przez abp. Wojciecha Polaka odbyło się w siedzibie Episkopatu z udziałem przewodniczącego Konferencji abp. Stanisława Gądeckiego.

- Podejmuję to zadanie z wielką ufnością - powiedział bp Artur Miziński po przejęciu urzędu sekretarza generalnego Episkopatu.

Biskupi dokonali wyboru nowego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski podczas 365. Zebrania Plenarnego KEP, 10 czerwca 2014 r. Na stanowisko to wybrali bp. Artura Mizińskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej.

Biskup Artur G. Miziński ma 49 lat. Jest prawnikiem w wykształcenia, ma 25-letni staż kapłański, biskupem jest od 10 lat. Studiował prawo kanoniczne na Papieskim Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie, doktoryzował się na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim.  Odbył też studium rotalne przy Trybunale Roty Rzymskiej. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego z zakresu prawa kanonicznego. Jest wykładowcą prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie kieruje Katedrą Kościelnego Prawa Karnego. Przed przyjęciem urzędu sekretarza generalnego KEP, bp Artur Miziński  pełnił w Konferencji Episkopatu Polski funkcję delegata KEP ds. duszpasterstwa prawników, członka Rady Prawnej KEP i Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

www.episkopat.pl

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień