Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

 

1% dobroci dla Dawida


Dawid ma czternaście lat. Urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, w rodzaju diplegia, które charakteryzuje się niepełnosprawnością kończyn dolnych.

W październiku 2008 dziecko przebywało na oddziale ortopedyczno – urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie Dawida poddano zabiegowi przeskórnego wydłużenia ścięgien Achillesa. Po zabiegu nasz syn poddawany jest intensywnej rehabilitacji metodą NDT – Bobath.

Dawid jest uśmiechniętym, pełnym życia i energii dwunastoletnim chłopcem. Tak jak rówieśnicy uwielbia bajki, zabawy z rodzeństwem, a w przyszłości chciałby być kowbojem… Ma marzenia jak każdy maluch, którego całym życiem jest zabawa i spokojne dorastanie. Ale Dawid różni się od rówieśników i jego życie nie jest zupełnie beztroskie. Od urodzenia chłopiec ma trudności z poruszaniem się. Później niż inne dzieci nauczył się siadać, wiele miesięcy minęło zanim stanął o własnych siłach, a swobodne poruszanie się nie było możliwe.

W 2008 roku lekarze przeprowadzili zabieg, który miał poprawić budowę i usprawnić działanie kończyn dolnych dziecka. Po zabiegu na wiele tygodni założono Dawidowi gipsy podudziowe i poddawano intensywnej rehabilitacji. Każdego dnia chłopiec z pomocą rehabilitantki ćwiczy swoje niesprawne nóżki z nadzieją, że kiedyś będzie mógł bez obaw i sprawnie się poruszać. W chwili obecnej dzięki wysiłkowi wielu osób Dawid robi ogromne postępy i ma ogromną szansę samodzielnie funkcjonować i żyć. Konieczne są jednak ciągłe ćwiczenia i zabiegi takie jak: hipoterapia, ćwiczenia gimnastyki leczniczej, hydromasaż, dogoterapia.

Bardzo korzystny wpływ na usprawnianie Dawidka mają turnusy rehabilitacyjne, w czasie których chłopiec może korzystać z profesjonalnych zabiegów terapeutycznych i zajęć towarzyszących. Ta niezbędna terapia wymaga ciągłych nakładów finansowych, którym nie jesteśmy w stanie sprostać sami.

W kwietniu 2010 zmarła mama Dawida. Długie lata chorowała na nieuleczalną chorobę, stwardnienie rozsiane. Braku mamusi Dawida nic nie zastąpi. Szukamy wraz z rodziną i przyjaciółmi wszystkich możliwych sposobów aby zebrać pieniądze i rehabilitować dziecko.

W 2012 roku Dawid przeszedł zabieg opierający się na stopniowym, podskórnym przecinaniu zwłókniałych pasm mięśniowych w okolicach ich przyczepu do kości (tkz. metoda Ulzibata) po którym nastąpiła duża poprawa w samodzielności poruszania się. Do pełnej sprawności potrzeba jednak dalszej rehabilitacji, gimnastyki leczniczej i kolejnych specjalistycznych zabiegów.

W 2016 roku Dawid przeszedł drugi zabieg metodą stopniowej fibrotomii, która podniosła jego sprawność fizyczną i ruchową. Niestety nadal potrzebuje specjalistycznych zabiegów oraz opieki fizjoterapeutycznej.

Zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o pomoc.

Chcielibyśmy dać szansę Dawidowi na normalne życie, chcemy zapewnić jak najlepsze możliwości i warunki leczenia, aby w przyszłości mógł stać się pełnosprawną osobą, aby jak inne dzieci mógł chodzić do szkoły, biegać, bawić się.

Prosimy o pomoc, abyśmy mogli mieć szansę, że kiedyś w przyszłości naszemu dziecku uda mi się wygrać tę bardzo nierówną walkę z chorobą i losem. Liczy się dla mnie każda pomoc finansowa, bo ogrom kwoty, którą musimy przeznaczyć na leczenie jest dla nas nie do pokonania.

 

Jeżeli zechcielibyście Państwo mi pomóc przesyłam numer konta Fundacji.


 

 

Pomóżmy Karolinie zrealizować marzenia


Karolina urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową (krzyżowo – lędźwiową). Konsekwencją tej choroby jest wodogłowie, niedowład kończyn dolnych, porażenie zwieraczy, neurogenny pęcherz i nawracające zapalenia dróg moczowych.

W swoim życiu przeszła wiele operacji neurologicznych i ortopedycznych, które mają przywrócić sprawność fizyczną. Od trzeciego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana.
Karolina wymaga kosztownego leczenia oraz systematycznej rehabilitacji, transportu do specjalistycznych ośrodków, a w szczególności kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego.

Jako rodzice Karoliny wspieramy ją w dążeniu do przywrócenia zdrowia i spełnienia marzeń. Tylko my wiemy ile ciężkiej pracy i wysiłku wkłada w rehabilitację, aby móc o własnych siłach wstać z wózka inwalidzkiego. Niestety koszty rehabilitacji, transportu do specjalistycznych ośrodków a w szczególności koszty sprzętu rehabilitacyjnego oraz leczenia są bardzo wysokie.
Zwracamy się więc do ludzi dobrej woli o pomoc. Każda złotówka będzie krokiem ku lepszemu jutru dla Karoliny.

Obiecujemy, że zostanie ona wydana rozsądnie.

W imieniu własnym i Karoliny za okazałą pomoc serdecznie dziękujemy.


                                                                             Beata i Jacek Szumlańscy
                                                                             ul. Mostowa 5
                                                                             33-240 Żabno

Darowizna z 1% podatku:


Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS 0000037904
W polu „Informacje uzupełniające”: 7089 Szumlańska Karolina

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 7089 Szumlańska Karolina - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

 

 

Vsynod

pasierb

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1