• 1
  • 7
  • 8
  • 9

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w odmiennym porządku: 6.30, 8.00, 10.00 i 17.00. Po Sumie, będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Dziękujemy gospodarzom ołtarzy za przyjęcie nas na swoje posesje. Prosimy poszczególne rejony parafii o pomoc w przygotowaniu dekoracji ołtarzy. Do udziału w procesji zachęcamy wszystkich wiernych (dzieci, młodzież i starszych), niezależnie od Mszy św., w której uczestniczymy. Prosimy szczególnie: dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych z klasy III, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, harcerzy oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy poniosą baldachim. Prosimy też, aby na procesję grupy parafialne przygotowały, a następnie poniosły feretrony. Na procesję prosimy zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa oraz śpiewać pieśni eucharystyczne.

Przed uroczystością i zakończeniem roku szkolnego spowiadamy codziennie na wszystkich mszach świętych oraz we wtorek od godziny 16.30. W uroczystość Bożego Ciała świeccy szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych o godzinie 9.00.

pasierb

cmentarz