Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

 

Film o bł. Karolinie od 17 lutego można zobaczyć w kinach w Tarnowie i Nowym Sączu, a od 3 marca w Tuchowie.

 

„Zerwany Kłos” to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Film Witolda Ludwiga wszedł na ekrany polskich kin 17 lutego. W rolę błogosławionej wcieliła się Aleksandra Hejda, natomiast jej ojca zagrał Dariusz Kowalski.

 

Film jest dziełem studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej - podkreślają twórcy filmu z Fundacji Lux Veritatis.

 

Film „Zerwany kłos” został zaprezentowany publiczności wczesną jesienią 2016 r. na zakończenie jubileuszowych obchodów 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Premiera była zarazem wotum wdzięczności za dar spotkania z Ojcem św. Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM.

 

Do dystrybucji kinowej trafił 17 lutego. "Zerwany Kłos" można zobaczyć w Nowym Sączu w kinie "Sokół" od 17 lutego do 2 marca, w tarnowskim kinie "Marzenie" będzie grany od 17 do 5 marca, a od 3 do 8 marca w kinie "Promień" w Tuchowie. Film można zobaczyć także w kinie "Galaktyka" w Mielcu 18, 19 i 22 lutego o godz. 18.15. W kinie "Regis" w Bochni będą grać "Zerwany Kłos" od 10 marca.

 

"Zerwany Kłos", reż. Witold Ludwig, prod. Fundacja Lux Veritatis, Polska, 2016, czas: 95 min. Zobacz trailer filmu: 

 

 

 

 

Źródło: Tarnowski Gość Niedzielny

 

Vsynod

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1