Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmitują w Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej a także Gorzkie Żale.

Do wspólnej modlitwy stacja zaprasza zwłaszcza chorych i starszych.

Droga Krzyżowa będzie transmitowana z tarnowskiej katedry w piątki o godzinie 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie o godzinie 16.00.

Kazania pasyjne będzie głosił w czasie niedzielnych nabożeństw, historyk kościoła ks. dr Jacek Soprych.

– Gorzkie Żale – to szczególne nabożeństwo, kiedy wchodzimy w misterium krzyża – mówi radiu RDN ks. Soprych.  – Ten temat chciałbym zgłębić, bo krzyż towarzyszy nam od narodzenia, aż po śmierć. Widzimy znaki krzyża wokół nas. Często już to bardzo spowszedniało. Rozważanie misterium krzyża jest nam potrzebne. To zbliżenie do cierpiącego Chrystusa, który nam wysłużył łaskę zbawienia – dodaje.

Napisane przez Ewa Biedroń/RDN Małopolska

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x