Marsze dla Życia i Rodziny w diecezji tarnowskiej mają już kilkuletnią tradycję. Ich celem jest promocja życia, publiczne przyznanie się do postawy broniącej życia. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Grybowie.

Rozpocznie go o 11.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Później uczestnicy przejdą ulicami miasta, aby dać wyraz zaangażowania w obronę wartości rodziny. Marsz ten ma być wyrazistym dowodem powiedzenia życiu ludzkiemu – TAK. Po zakończonym Marszu, na stadionie Grybovii odbędzie się wspólne rodzinne świętowanie.

„Będzie to także okazja, aby złożyć podpis pod projektem ustawy #ZatrzymajAborcję, który pragnie usunąć z obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny z 1993 roku tzw. przesłankę eugeniczną, pozwalającą na aborcję w przypadku m. in. dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin.

Wydział zaprasza także w tym dniu na warsztaty dotyczące leczenia niepłodności „Płodność - Problem - Pomoc, którą proponuje Naprotechnologia” do Domu Rekolekcyjnego OPOKA w Starym Sączu. Są one dedykowane małżonkom z tym problemem, doradcom życia rodzinnego a także wszystkim osobom, które zajmują się wspieraniem rodzin.

Początek o godz. 15.30. Prelegenci, specjaliści z dziedziny naprotechnologii, poruszą następujące zagadnienia.

- Jak realnie rozwiązywać prawdziwe problemy dotyczące płodności?

- Lekarz Daria Mikuła-Wesołowska, konsultant medyczny Naprotechnologii, instruktor modelu Creighton, bioetyk

- Autentyczny język zdrowia i płodności kobiety.

- Mgr inż. Agnieszka Juszczyk certyfikowany instruktor i edukator modelu Creighton

- Dlaczego NaproTechnology a nie inne metody?

- Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, teolog moralista

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczna jest jednak rejestracja na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod numerem telefonu 14 6317360, od 8 do 12.

Napisane przez eb, Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x