Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Marsze dla Życia i Rodziny w diecezji tarnowskiej mają już kilkuletnią tradycję. Ich celem jest promocja życia, publiczne przyznanie się do postawy broniącej życia. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Grybowie.

 

Rozpocznie go o 11.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Później uczestnicy przejdą ulicami miasta, aby dać wyraz zaangażowania w obronę wartości rodziny. Marsz ten ma być wyrazistym dowodem powiedzenia życiu ludzkiemu – TAK. Po zakończonym Marszu, na stadionie Grybovii odbędzie się wspólne rodzinne świętowanie.

 

„Będzie to także okazja, aby złożyć podpis pod projektem ustawy #ZatrzymajAborcję, który pragnie usunąć z obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny z 1993 roku tzw. przesłankę eugeniczną, pozwalającą na aborcję w przypadku m. in. dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin.

 

Wydział zaprasza także w tym dniu na warsztaty dotyczące leczenia niepłodności „Płodność - Problem - Pomoc, którą proponuje Naprotechnologia” do Domu Rekolekcyjnego OPOKA w Starym Sączu. Są one dedykowane małżonkom z tym problemem, doradcom życia rodzinnego a także wszystkim osobom, które zajmują się wspieraniem rodzin. 

 

Początek o godz. 15.30. Prelegenci, specjaliści z dziedziny naprotechnologii, poruszą następujące zagadnienia.

- Jak realnie rozwiązywać prawdziwe problemy dotyczące płodności? 

- Lekarz Daria Mikuła-Wesołowska, konsultant medyczny Naprotechnologii, instruktor modelu Creighton, bioetyk

- Autentyczny język zdrowia i płodności kobiety.

- Mgr inż. Agnieszka Juszczyk certyfikowany instruktor i edukator modelu Creighton

- Dlaczego NaproTechnology a nie inne metody?

- Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, teolog moralista

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczna jest jednak rejestracja na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod numerem telefonu 14 6317360, od 8 do 12. 

 

 

Napisane przez eb, Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

Vsynod

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1