• 1
  • 7
  • 8
  • 9

W ramach tegorocznych wykładów zostaną podjęte tematy dotyczące Matki Bożej. Będą prezentowane Jej zapowiedzi w Starym Testamencie, historia Maryi w Nowym Testamencie, dziejach pierwotnego Kościoła,  a także obraz Matki Bożej nakreślony przez teologię, muzykę i sztukę.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane w radiu Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.00 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestnictwa w kolejnym roku wykładów prowadzonych w ramach Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach tegorocznych wykładów, które rozpoczynają się od dzisiejszej niedzieli, zostaną podjęte tematy dotyczące osoby Matki Bożej, prezentujące Jej figury/zapowiedzi w Starym Testamencie, historię Maryi w Nowym Testamencie oraz dziejach pierwotnego Kościoła, a także Jej obraz nakreślony przez teologię, muzykę i sztukę.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.00 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Bardzo zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty, która znacząco wpisuje się w potrzebę katechezy dorosłych, o czym była mowa w ubiegłą niedzielę w ramach tematyki  25. niedzieli synodalnej.

Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI