• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

 

1% dobroci dla Karoliny


Karolina urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową (krzyżowo – lędźwiową). Konsekwencją tej choroby jest wodogłowie, niedowład kończyn dolnych, porażenie zwieraczy, neurogenny pęcherz i nawracające zapalenia dróg moczowych.

W swoim życiu przeszła wiele operacji neurologicznych i ortopedycznych, które mają przywrócić sprawność fizyczną. Od trzeciego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. 

 

Karolina wymaga kosztownego leczenia oraz systematycznej rehabilitacji, transportu do specjalistycznych ośrodków, a w szczególności kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego.

Jako rodzice Karoliny wspieramy ją w dążeniu do przywrócenia zdrowia i spełnienia marzeń. Tylko my wiemy ile ciężkiej pracy i wysiłku wkłada w rehabilitację, aby móc o własnych siłach wstać z wózka inwalidzkiego. Niestety koszty rehabilitacji, transportu do specjalistycznych ośrodków a w szczególności koszty sprzętu rehabilitacyjnego oraz leczenia są bardzo wysokie.


Zwracamy się więc do ludzi dobrej woli o pomoc. Każda złotówka będzie krokiem ku lepszemu jutru dla Karoliny. Obiecujemy, że zostanie ona wydana rozsądnie.

 

W imieniu własnym i Karoliny za okazałą pomoc serdecznie dziękujemy.


                                                                             Beata i Jacek Szumlańscy
                                                                             ul. Mostowa 5 
                                                                             33-240 Żabno

Darowizna z 1% podatku:


Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS 0000037904
W polu „Informacje uzupełniające”: 7089 Szumlańska Karolina

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 7089 Szumlańska Karolina - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 


1% dobroci dla Dawida


Dawid ma czternaście lat. Urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, w rodzaju diplegia, które charakteryzuje się niepełnosprawnością kończyn dolnych.

W październiku 2008 dziecko przebywało na oddziale ortopedyczno – urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie Dawida poddano zabiegowi przeskórnego wydłużenia ścięgien Achillesa. Po zabiegu nasz syn poddawany jest intensywnej rehabilitacji metodą NDT – Bobath.

Dawid jest uśmiechniętym, pełnym życia i energii dwunastoletnim chłopcem. Tak jak rówieśnicy uwielbia bajki, zabawy z rodzeństwem, a w przyszłości chciałby być kowbojem… Ma marzenia jak każdy maluch, którego całym życiem jest zabawa i spokojne dorastanie. Ale Dawid różni się od rówieśników i jego życie nie jest zupełnie beztroskie. Od urodzenia chłopiec ma trudności z poruszaniem się. Później niż inne dzieci nauczył się siadać, wiele miesięcy minęło zanim stanął o własnych siłach, a swobodne poruszanie się nie było możliwe.

W 2008 roku lekarze przeprowadzili zabieg, który miał poprawić budowę i usprawnić działanie kończyn dolnych dziecka. Po zabiegu na wiele tygodni założono Dawidowi gipsy podudziowe i poddawano intensywnej rehabilitacji. Każdego dnia chłopiec z pomocą rehabilitantki ćwiczy swoje niesprawne nóżki z nadzieją, że kiedyś będzie mógł bez obaw i sprawnie się poruszać. W chwili obecnej dzięki wysiłkowi wielu osób Dawid robi ogromne postępy i ma ogromną szansę samodzielnie funkcjonować i żyć. Konieczne są jednak ciągłe ćwiczenia i zabiegi takie jak: hipoterapia, ćwiczenia gimnastyki leczniczej, hydromasaż, dogoterapia.

Bardzo korzystny wpływ na usprawnianie Dawidka mają turnusy rehabilitacyjne, w czasie których chłopiec może korzystać z profesjonalnych zabiegów terapeutycznych i zajęć towarzyszących. Ta niezbędna terapia wymaga ciągłych nakładów finansowych, którym nie jesteśmy w stanie sprostać sami.

W kwietniu 2010 zmarła mama Dawida. Długie lata chorowała na nieuleczalną chorobę, stwardnienie rozsiane. Braku mamusi Dawida nic nie zastąpi. Szukamy wraz z rodziną i przyjaciółmi wszystkich możliwych sposobów aby zebrać pieniądze i rehabilitować dziecko.

W 2012 roku Dawid przeszedł zabieg opierający się na stopniowym, podskórnym przecinaniu zwłókniałych pasm mięśniowych w okolicach ich przyczepu do kości (tkz. metoda Ulzibata) po którym nastąpiła duża poprawa w samodzielności poruszania się. Do pełnej sprawności potrzeba jednak dalszej rehabilitacji, gimnastyki leczniczej i kolejnych specjalistycznych zabiegów.

W 2016 roku Dawid przeszedł drugi zabieg metodą stopniowej fibrotomii, która podniosła jego sprawność fizyczną i ruchową. Niestety nadal potrzebuje specjalistycznych zabiegów oraz opieki fizjoterapeutycznej.

Zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o pomoc.

Chcielibyśmy dać szansę Dawidowi na normalne życie, chcemy zapewnić jak najlepsze możliwości i warunki leczenia, aby w przyszłości mógł stać się pełnosprawną osobą, aby jak inne dzieci mógł chodzić do szkoły, biegać, bawić się.

Prosimy o pomoc, abyśmy mogli mieć szansę, że kiedyś w przyszłości naszemu dziecku uda mi się wygrać tę bardzo nierówną walkę z chorobą i losem. Liczy się dla mnie każda pomoc finansowa, bo ogrom kwoty, którą musimy przeznaczyć na leczenie jest dla nas nie do pokonania.

Jeżeli zechcielibyście Państwo mi pomóc przesyłam numer konta Fundacji: http://dawid.crash37.pl/jakpomoc.html

 

 

 

Vsynod

pasierb

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1