Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze sprawy w ręce Maryi, a Ona zanosi je do Jezusa. W różańcu rozważamy także tajemnice naszego zbawienia - całą historię Jezusa, od Zwiastowania, poprzez Jego ziemskie życie oraz mękę i śmierć, aż po Zmartwychwstanie i prawdy o niebie.

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele parafialnym będziemy odmawiać w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. Po różańcu będzie Msza św. Modlitwie różańcowej będą przewodniczyć różne grupy parafialne. Zachęcamy więc wszystkich do gorliwego odmawiania różańca.

Obietnice różańcowe

Matka Boża związała konkretne obietnice z odmawianiem różańca. Dała je bł. Alanusowi de Rupe wielkiemu krzewicielowi różańca i założycielowi pierwszego, historycznie znanego bractwa różańcowego. Maryja zachęca do modlitwy różańcowej także w innych uznanych przez Kościół objawieniach: w Fatimie, w Lourdes i w naszym polskim Gietrzwałdzie, a obecnie być może także w Medjugorie. Często ukazywała się właśnie z różańcem w ręku. Niech te obietnice staną się zachętą dla każdego z nas:

• Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie różańca świętego otrzyma wyjątkowe łaski.
• Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać różaniec.
• Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
• Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.
• Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie różańca nie zginie.
• Ktokolwiek będzie odmawiał różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie niespodziewaną śmiercią; jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i stanie się godnym życia wiecznego.
• Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do różańca - nie umrze bez Sakramentów Kościoła.
• Wierni w odmawianiu różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
• Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do różańca świętego.
• Wierne dzieci różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
• Otrzymacie wszystko, o co prosicie przez odmawianie różańca.
• Wszystkich, którzy rozpowszechniają różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach.
• Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.
• Wszyscy, którzy odmawiają różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
• Nabożeństwo do Mojego różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

Październik - Różaniec w naszej parafii
1 Niedziela Lektorzy-seniorzy
2 Poniedziałek kl. I  i II SP
3 Wtorek Lektorzy
4 Środa kl. V
5 Czwartek Rada Parafialna
6 Piątek kl. III - Oddz. Gimnazjalny
7 Sobota Róża NMP
8 Niedziela Księża
9 Poniedziałek kl. III SP
10 Wtorek DSM
11 Środa kl. VI SP
12 Czwartek Stowarzyszenie Rodzin K.
13 Piątek II A Oddz. Gimnazjalny
14 Sobota Róża św. Urszuli Ledóchowskiej
15 Niedziela Księża
16 Poniedziałek Kl. IV SP
17 Wtorek Ministranci
18 Środa kl. VII SP
19 Czwartek Caritas
20 Piątek Kl. II Oddz. Gimnazjalny
21 Sobota Róża św. Jadwigi Królowej
22 Niedziela Księża
23 Poniedziałek Kl. I i II SP
24 Wtorek Lektorzy
25 Środa Kl. V SP
26 Czwartek Szafarze Komunii św.
27 Piątek KSM
28 Sobota Róża bł. Karoliny