W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada, nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w polskich kościołach i kaplicach. 17 listopada rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia. Tekst nowenny przed rokiem poprzedził proklamację Aktu.

Mija rok od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Stanisław Jamrozek w komunikacie wydanym z okazji rocznicy zaprosił do odmawiania w domach i parafiach, przez kolejne dziewięć dni, począwszy od piątku 17 listopada, nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu. Zostanie on odnowiony w całej Polsce w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada.

Wcześniej – od 17 do 19 listopada – będą miały miejsce ogólnopolskie obchody rocznicowe w Krakowie-Łagiewnikach. W programie zaplanowano oprócz codziennej Eucharystii m.in. czuwania modlitewne, dyskusje panelowe i spotkania formacyjne.

Tekst nowenny (>>pobierz)

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x