• 1
  • 7
  • 8
  • 9

Sakrament pokuty i pojednania jest to sakrament ustanowiony przez Chrystusa w Kościele, w którym mocą Ducha Świętego, grzechy po Chrzcie popełnione, szczerze objęte żalem i wyznane spowiednikowi z wolą poprawy, zostają przez Boga odpuszczone mocą absolucji kapłańskiej.

Oznacza, to że grzesznik przystępujący pod wpływem Ducha Świętego do Sakramentu Pokuty, winien na pierwszym miejscu nawrócić się do Boga całym sercem. To wewnętrzne nawrócenie serca, które obejmuje żal za grzechy i postanowienie podjęcia nowego życia, wyraża się poprzez wyznanie grzechów Kościołowi, przez zadośćuczynienie i poprawę życia. Pan Bóg zaś udziela odpuszczenia grzechów za pośrednictwem Kościoła, który działa przez posługę kapłanów.

W najbliższą sobotę 22 grudnia od godziny 8.30 do 12.00, a następnie od 14.00 do 18.00 będzie w naszej parafii spowiedź św. adwentowa. Jak zawsze, bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na dalsze dni, zwłaszcza na niedzielę.

Chorych pragnących się wyspowiadać na święta odwiedzimy w piątek 21 grudnia od godziny 8.00.- ks. Proboszcz, od 12:00 ks. Dawid; do 14,00 ks. Krzysztof. Prosimy już zgłaszać chorych Odwiedzimy osoby z pierwszego piątku i zgłoszone dodatkowo do spowiedzi.

Zanim przystąpimy do konfesjonału, by otrzymać rozgrzeszenie powinniśmy spełnić następujące warunki:

1. rachunek sumienia
  2. żal za grzechy