W dniach 1 – 2 lipca odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Przebiegać ona będzie pod hasłem: „Wdzięczność i misja”.

- To okazja, by wspólnie podziękować Panu Bogu za miniony rok pracy i przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej prosić na progu rozpoczynających się wakacji o dobry wypoczynek i nabranie sił do nowych wyzwań i zadań, jakie czekają nas w nowym roku szkolnym i katechetycznym – mówi ks. Robert Dytko diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

Centralne uroczystości będą miały miejsce 2 lipca (niedziela), gdzie o godz. 12.00 na Jasnogórskich Wałach będzie celebrowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego.

Natomiast 4 lipca (wtorek) br. w ramach Odpustu Tuchowskiego będzie również celebrowana Msza św. dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty o godz. 9.00 w Tuchowie przy Bazylice Mniejszej u OO. Redemptorystów. Ks. Robert Dytko także serdecznie zachęca do wzięcia udziału w tym diecezjalnym spotkaniu.

Pomocą w organizacji pielgrzymki służą dekanalni duszpasterze nauczycieli i wychowawców.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x