• 1
  • 7
  • 8
  • 9

50 tysięcy baranków z cukru i 33 tysiące świec – paschalików przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej. Są one rozprowadzane w parafiach przez cały Wielki Post.

Nabywając je wspieramy potrzebujących mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor diecezjalnej Caritas. – Wielkanocne Dzieło Caritas za cel przyjmuje leczenie ludzi chorych i cierpiących – dzieci, dorosłych i starszych – dodaje.

W ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas przygotowano także 33 tysiące skarbonek, które przekazywane są dzieciom. – W Wielkim Poście całe rodziny mogą tam wrzucać drobne datki – dodaje ks. Pietruszka. – Hasłem tej akcji są słowa "Dar juniora dla seniora”. Problem ludzi ubogich, samotnych, starszych narasta w naszym społeczeństwie, ponieważ przybywa seniorów. Warto podejmować akcje zmierzające do wsparcia tych osób – podkreśla.

Złożone do skarbonek ofiary pozostają w całości w parafii i będą przeznaczone na dzieła charytatywne.

pasierb

cmentarz