„Miłosierdzie jest jedno” – takie hasło towarzyszy w tym roku Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom. Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała prawie sto dziewiętnaście tysięcy małych oraz sześć tysięcy czterysta dużych świec, które są symbolem pomocy dzieciom. W parafiach będą one do nabycia przez cały Adwent.

„Świeca jest znakiem wrażliwości i solidarności z dziećmi z najuboższych rodzin. Sytuacja wielu rodzin i najmłodszych poprawiła się dzięki działaniom rządu, ale nadal jest wiele braków jeśli chodzi o wspieranie dzieci. Zebrane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci z rodzin mniej zamożnych i wielodzietnych oraz na pomoc w leczeniu i rehabilitacji małych pacjentów” – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Co roku od każdej świecy, dziesięć groszy zostaje przekazane na pomoc dzieciom z zagranicy. Ostatnio było to wsparcie dla najmłodszych z Syrii i Iraku.

W tym roku w diecezji tarnowskiej, dzięki funduszom z poprzedniego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ponad sześćset dzieci wyjechało na zimowy wypoczynek podczas ferii, a prawie tysiąc dziewięćset dzieci na wakacje. Caritas przeznaczyła na ten cel prawie 180 tys. zł.

Świece będzie można nabywać w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu. Ofiara za małą wynosi 5 zł, a za dużą 12 zł.

Napisane przez Ewa Biedroń

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x